Rádi bychom naše zákazníky upozornili na možnost delší dodací doby vzhledem k situaci, která je nyní v ČR dopravci nestíhají,tudíž dodání se může pozdržet až o dva dny. Děkujeme za pochopení

Zvedaní auta aneb lift vs. bodylift

 

Pokud jde o vlastnictví offroadu, metrikou, kterou měříme naše stroje, není to, jak vypadají, nebo dokonce, jak se řídí, ale jak vysoké mohou být.-) 

Slovo Lift označuje doslova zvednutí , přičemž větší zdvih vám umožňuje namontovat větší pneumatiky a získat větší světlou výšku. 

Pro opravdové offroadisty je hledání této extra části úprav téměř věčné,nikdy nekončící dilema  a existují různé způsoby, jak toho dosáhnout, přičemž každá z nich přináší své výhody a nevýhody.

Toto je složité téma, abych to zkrátil tak cílem tohoto článku  je poskytnout vám základní přehled o příslušných úpravách.

 

Vylepšení odpružení - klasické lift sady na zvýšení podvozku

Nejoblíbenější možností je sada tlumičů a pružin, protože nabízí nejlepší všestranné výsledky. Tato možnost zahrnuje výměnu alespoň vašich vinutých / listových pružin, tlumičů a možná ještě více, v závislosti na vozidle a na výšce liftu.

Tovární odpružení se časem opotřebuje a nové liftobé odpružení by mohla vdechnout nový život vašemu offroadu. Tato výměna vám poskytne lepší světlou výšku a měla by vám zaručit roky bezproblémového používání, nicméně samozřejmě za vyšší cenu.

 

Body LIft

Cenově efektivnější, i když pravděpodobně méně stabilní upgrade, tato možnost doslova zahrnuje zvednutí karoserie z podvozku pomocí gumových nebo jiných rozpěr. 

Může to být levné, ale také to vypadá levně, a pokud nejsou distanční vložky správně nainstalovány, pravděpodobně narazíte na problémy s umístěním nebo úhlem pák převodovky a rozdělovací převodovky, sloupky řízení a dalších souvisejících  komponent. 

Samotná jízda se nemění, protože odpružení vozu je stále na stejném místě. Jediné, co získáte, je vyšší těžiště a schopnost instalovat větší pneumatiky.

Osobně tuto úpravu nemám příliš rád, časově a pracně velmi náročná.

 

Sady pro zvednutí podvozku podložkami

Jedná se o způsob rozšíření vašich stávajících vinutých nebo listových pružin pomocí distančních podložek. Je to levnější alternativa než upgrade odpružené soupravy.

Výhodou je nízká cena, rychlá montáž.

Pro většinu lidí naprosto dostačující a velmi dobrá volba, nedá se jinak než doporučit. Přeci jen každy nejezdí expedici každý měsíc a nechce do vozu investovat 50 a více tisíc. Při správně zvolené sadě Vám udělá stejnou službu jako daleko dražší kompletní zvedací sady.

 

Kombinované lifty Pružiny/tlumiče + body lift

Přijetí přístupu „nejlepšího z obou světů“ se teoreticky jeví jako skvělý nápad, ale v praxi je to volba pouze pro nejzkušenější majitele a offroaďáky.

To znamená kombinovat různé typy liftů, aby se dosáhlo ještě větší celkové světlé výšky vozidla, a přestože to určitě funguje, také to obecně vede k horšímu celkovému zážitku z jízdy. 

Tyto kombinované lifty mají ve světe offroadu určitě své místo, ale pro 99% řidičů je to neuvěřitelně nákladný a riskantní tah.

 

Jedná se o nejnákladnější variantu.

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení