Rádi bychom naše zákazníky upozornili na možnost delší dodací doby vzhledem k situaci, která je nyní v ČR dopravci nestíhají,tudíž dodání se může pozdržet až o dva dny. Děkujeme za pochopení

Jak používat pohon 4x4

Rychlá 4x4 (4H)

Při zařazení rychlé 4x4 pohonu všech kol můžete cestovat všemi běžnými rychlostmi. Toto nastavení aktivujte, když jste na dálnici a silnice, kde je povrch-mokrý, zasněžený, zledovatělý,bahnitý. Je to také dobré pro rovné silnice se štěrkem, pískem nebo bahnem. Jednoduše řečeno, 4H se používá k jízdě normální rychlostí, když potřebujete větší trakci

 

 

 

Pomalá-redukovaná 4x4 (4L)

Redukce v automobilech s pohonem všech kol je určen pro ty nejzávažnější věci - hluboký písek, sníh, bláto, přejíždění vody, lezení po skalách a stoupání / klesání. Pokud používáte 4L, udržujte také nízkou rychlost (maximálně 40 km / h), protože ve skutečnosti není trakce na silnici lepší než s 4H, ale převodovka dává větší točivý moment. Navržena pro maximální trakci a maximální výkon, kola se budou otáčet pomaleji za než za 4H. V případě, že 4L použite ve vysoké rychlosti, nebo na zpěvněném povrchu může dojít k totální destrukci komponent!

 

 

 

 

 

Automatický pohon všech kol (AWD)

Jedná se o moderní vymoženost, která vám umožní efektivně „nastavit a zapomenout“. V tomto nastavení vozidlo sleduje trakci pneumatik při pohonu dvou kol a automaticky přeřadí na pohon všech kol, když jedno z nich začne prokluzovat. Toto nastavení použijte, když jsou silnice proměnlivé, například  sníh a led nebo jakákoli jiná kombinace podmínek, kdy by pneumatika mohla náhle proklouznout. Existují dva typy AWD: částečný nebo automatický AWD. U částečného pohonu můžeme přepínat mody a dělat rozhodnutí dle naší uvahy, u plně elektronického pohonu AWD nikoliv.

Mějte na paměti

Po rovných, hladkých a suchých vozovkách byste nikdy neměli cestovat s pohonem všech čtyř kol, protože by to poškodilo vaše hnací ústrojí. Nezapomeňte také, že pohon všech kol poskytuje vyšší točivý moment a zabírají všechny pneumatiky pro pohyb vpřed, ale nepomůže vám zastavit. Cestujte vždy rychlostí, která vám umožní bezpečně zastavit, bez ohledu na to, jak dobře se pohybujete vpřed.

Při přechodu z pohonu dvou kol na automatický pohon všech kol nebo na 4H můžete tak činit „za běhu“ - nebo při jízdě normální rychlostí. Při řazení do / z 4L pohonu všech kol však pravděpodobně budete muset zastavit a počkat, až přestane blikat kontrolka.